Zamknij

Twój koszyk

Razem: 0.00 zł
Razem z VAT: 0,00 zł
Przejdź do kasy
Bilety już od:
1650 zł
Zamów bilet
Important:
To change the countdown target date and time, remember to update the targetDateString variable in the HTML embed named event-item-header3_number-changes.
Konferencja szkoleniowa

Energy manager LAB 2025

Misja: obiekty optymalne energetycznie 

Budowanie centrum zielonej innowacji i efektywności wokół działów energy management

Do najbliższego szkolenia pozostało
45
Dni
12
Godzin
44
Minut
29
Sekund
Kiedy: 13-14 maja, 2025
Gdzie: Kraków
Liczba gości: 90 osób

Energy management dla Twojego biznesu!

Rozmawiajmy o tym jak kreować i egzekwować strategie energy management. Od pojedynczego budynku do całego portfela obiektów. Zarządzanie energią realizowane ściśle we współpracy z działami technicznymi, jest dziś wyzwaniem uniwersalnym spajającym całą organizację i podstawowym obszarem obrazującym zielone ambicje biznesu.

Budując energetyczne centra innowacji



Zastanówmy się jak sprawić, by obszar ten stał się  żywym centrum zielonej innowacji i nową dyscypliną zawodową opierającą się o wiedzę i praktykę, podejście procesowe i realizującą ambitne cele ekologiczne i ekonomiczne. 
Profesjonalny dział energy management jest zatem kluczowym zasobem każdej firmy chcącej transformować swój model energetyczny w celu zachowania konkurencyjności w długofalowym wymiarze. 

Obiekty Navigator - konferencja szkoleniowa

Formuła ściśle dopasowana do rynku

Silnie inżynieryjno - biznesowy event przeznaczony dla działów zainteresowanych budowaniem odważnych strategii w obszarze energy management. Łączy organizacje zamawiające i dostawcze w ramach zintegrowanej projekcji wartości.

Formuła

Doświadczaj profesjonalnej formuły doradczo - szkoleniowej w ramach dwudniowego eventu, którego celem jest omówienie najważniejszych aspektów dotyczących pracy współczesnego energy managera. Wykorzystaj naszą przestrzeń oraz przystępny charakter networkingu aby uzyskać odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Zdobywaj wiedzę od najlepszych praktyków z rynku i przejdź na wyższy poziom zrozumienia materii optymalizacji energetycznej w ramach procesowego podejścia do obsługi obszaru nieruchomości korporacyjnych, realizowanego przez naszych ekspertów.

Uczestnik

działy asset i property management, dyrektorzy techniczni, inżynierowie, dostawcy usług i rozwiązań energetycznych, działy zakupów i administracji, corporate real estate managerowie, portfolio managerowie, energy managerowie

Misja

Wzmacniać i wspierać rolę działów energy management w Twojej organizacji!

Tematy

energy transformation, energetyka, inżynieria, technika, zarządzanie procesowe, zakupy, emisje,

Format

Silnie inżynieryjno - biznesowy event przeznaczony dla działów zainteresowanych budowaniem odważnych strategii w obszarze energy management. Łączy organizacje zamawiające i dostawcze w ramach zintegrowanej projekcji wartości.

Szkolenie przeznaczone dla ekspertów zajmujących się obiektami rozproszonymi, handlowymi, biurowymi i logistycznymi i publicznymi chcących stosować nowoczesne metody sourcingu i pozyskiwania wiedzy z różnych obszarów rynku.

Dress code

Smart casual.

Do zobaczenia
po zajęciach!

Nasze oficjalne afterparty to świetna okazja do budowania networkingu i wymiany poglądów. Będziemy się bawić w pięknych przestrzeniach office inspiration center by, Nowy Styl.

Obiekty research LAB:

Aby lepiej zrozumieć obszar energy management, Obiekty przeprowadzą ankietę internetową na temat potrzeb i oczekiwań działów CRE w obszarze transformacji energetycznej. Wraz z wnioskami z konferencji zaprezentujemy jej wyniki w biuletynie podsumowującym osiągnięcia konferencji.

Weź udział w projekcie badawczym

Dowiedz się więcej
Nasi eksperci

Prelegenci

Poznaj mówców tegorocznego Navigatora

Tomasz Kiebus
Business Unit Manager, Rhino

Doradzaklientom, jak skutecznie wdrażać kompleksowe rozwiązania w zakresie zużyciamediów w najwyższym standardzie, tak by miały realny wpływ na efektywnośćzarówno energii, którą zużywają, jak i biznesu, który prowadzą.

Maciej Gwiaździński
Head of Energy Strategy & Transformation, Iliard

Specjalista w strategii energetycznej i transformacji z ponad 18-letnim doświadczeniem w zarządzaniu technicznym i optymalizacji kosztów. Specjalizuje się w zrównoważonym rozwoju, systemach HVAC oraz zarządzaniu infrastrukturą. Łączy analityczne podejście z praktycznym wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

Magda Sobczyńska
Energy procurement manager, WESTBRIDGE

Architekt, Energy procurement manager, Forbes 30 under 30

Specjalizuję się w optymalizacji zakupów energii elektrycznej, wspierając firmy w redukcji kosztów i negocjowaniu korzystnych warunków umów energetycznych.

Kazimierz Makselon
Energy Manager, PEPCO

Menadżer, ekspert rynków energii. Zdobywał doświadczenie w zakresie analiz sektorowych oraz doradztwa w zakresie zakupów energii oraz umów PPA. Odpowiada za zakupy energii i projekty optymalizacyjne zużycia w Grupie Pepco dla 11 rynków w Europie.

Przemysław Gołuchowski
Portfolio Manager, Unibail-Rodamco-Westfield

Stanowisko:

Portfolio Manager, PMPS PL (PropertyManagement, Purchasing & Sustainability Poland)

Wykształcenie:

Magister Szkoły Głównej Handlowej: Kierunek: Zarządzanie, Specjalizacja: Project Management,

Magister, Inżynier Politechnika świętokrzyska: Kierunek: Elektrotechnika; specjalizacja: automatyka,

Licencjonowany Zarządca nieruchomości.

Doświadczenie:

15 lat doświadczenia na rynku nieruchomości, w tym najważniejsze: Dyrektor Techniczny obiektów handlowych 8 lat,  Project Manager 2 lata,

Aktualny Focus:

Transformacja energetyczna w tym produkcja z OZE;  Zabezpieczenie cen i dostaw mediów (en. Elektryczna, ciepło, gaz); BREEAM In-Use; Taksonomia; Health, Safety & Environmental Risk Management;  Maintenance Quality

Magdalena Hilgner
Kierownik Działu Energii w P4 sp. z o.o. (PLAY), radczyni prawna

Kieruje zespołem odpowiedzialnym za zarządzanie energią dla największego operatora usług konwergentnych i jednego z największych odbiorców energii elektrycznej w Polsce. Magdalena specjalizuje się w zagadnieniach regulacyjnych związanych z energią i zrównoważonym rozwojem. Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w doradztwie w zakresie prawa energetycznego i regulacji dotyczących zrównoważonego rozwoju dla największych odbiorców energii elektrycznej, gazu ziemnego, paliw płynnych, paliw stałych i ciepła. Jej obszar specjalizacji obejmuje aspekty prawne i operacyjne w obszarze zakupów energii. Magdalena jest ekspertem w Grupie Roboczej ds. doskonalenia raportowania ESG wśród polskich przedsiębiorstw przy Ministrze Finansów. Jest także autorką koncepcji postępowania due diligence w zakresie minimalnych zabezpieczeń, przeprowadzonego z sukcesem w dwóch największych polskich przedsiębiorstwach. Magdalena posiada szerokie doświadczenie w postępowaniach administracyjnych przed Prezesem Urzędu Regulacji Energetyki, w tym w zakresie ubiegania się o koncesje i świadectwa efektywności energetycznej oraz przeprowadzania obowiązkowych audytów energetycznych, a także wypełniania swoich obowiązków w zakresie kolorowych certyfikatów. Doradzała w pracach regulacyjnych nad Technicznymi Kryteriami Taksonomii UE oraz Prawa Energetycznego w zakresie Zamkniętych Systemów Dystrybucyjnych. Magdalena z sukcesem przeprowadzała projekty dotyczące mapowania luk ESG i realizacji strategii w zakresie zgodności z SFDR, NFRD i taksonomią UE dla międzynarodowych przedsiębiorstw. Brała udział w negocjowaniu i zawieraniu umów cPPA oraz wdrażaniu rozwiązań w zakresie zakupów zrównoważonej energii. Posiada również praktyczne doświadczenie z zakresu i regulacji sektora energetycznego w Niemczech. Magdalena jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego i Freie Universitaet Berlin.

Michał Witczak
Energy Manager | Politechnika Warszawska

Od ponad dekady działa w obszarze elektroenergetyki iefektywności energetycznej – projektując, wdrażając i nadzorując rozwiązania,które realnie ograniczają zużycie energii i emisję CO₂. Współpracuje zMcDonald’s Polska, gdzie odpowiada m.in. za procesy przyłączeniowe do sieci,wdrażanie systemów zarządzania energią oraz rozwój kontraktów i inicjatywwspierających strategię dekarbonizacyjną.

Jako praktyk łączy kompetencje projektowe i wykonawcze– posiada uprawnienia budowlane, zna procesy od koncepcji po użytkowanie,pracując na styku inżynierii, biznesu i decyzji strategicznych. Wcześniejkoordynował działania modernizacyjne i audytowe jako Energy Efficiency Managerw RTV Euro AGD.

Absolwent Politechniki Warszawskiej i WojskowejAkademii Technicznej. Członek SEP i MOIIB. W pracy stawia na prostotęrozwiązań, efektywność wdrożeń i mierzalne efekty – bez greenwashingu, za to zkonkretem, który działa w skali.

Grzegorz Nowaczewski
Virtual Power Plant

Współzałożyciel innowacyjnej spółki Virtual Power Plant (VPPlant), której celem jest uruchomienie wirtualnej elektrowni (VPP) na bazie zdolności do przesuwania chwilowego zużycia energii w nowoczesnych budynkach. Absolwent Politechniki Warszawskiej na kierunku zarządzanie i marketing na Wydziale Inżynierii Produkcji.

Seweryna Afanasjew
RICS

Seweryna Afanasjew jest profesjonalistą rynku nieruchomości, posiadającą wykształcenie MBA oraz uprawnienia MRICS, z ponad 25-letnim doświadczeniem w branży nieruchomości komercyjnych w zakresie zarządzania portfelami nieruchomości, zarządzania funduszami nieruchomości oraz zarządzania nieruchomościami korporacyjnymi w Polsce i krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Dzisiaj jako niezależny konsultant specjalizuje się w doradzaniu klientom w zakresie optymalizacji zarządzania nieruchomościami komercyjnych  a także w zakresie zakupu odnawialnych źródeł energii w umowach cPPA, zrównoważonym raportowaniu ESG dla organizacji, transformacji cyfrowej i innowacjach związanych z energoefektywnością nieruchomości.

Była członkiem zarządu IFMA Polska oraz RICS World Europe, obecnie prezes zarządu RICS w Polsce. Członek Komisji Rewizyjnej Polskiej Rady Facility Management. Jest licencjonowanym zarządcą i agentem nieruchomości. Prezeską technologicznego start-upu 4 FM Sp. z o. o., który stworzył cyfrową platformę do automatyzacji zakupów związanych z obsługą nieruchomości

Seweryna zdobywała swoje pierwsze doświadczenia zawodowe pracując dla Rafinierii Gdańskiej S.A przy projekcie rozbudowy i modernizacji oraz w Zarządu Portu w Gdańsku na budowie termianalu LPG. Od 1999 związana jest z rynkiem nieruchomości komercyjnych - pracowała dla Cushman & Wakefield, Citigroup, ARKA Real Estate Fund BZ WBK FIZ i FIZ 2, Octava Property Trust, UPC Polska SP. Z o.o. (grupa Liberty Global) i GTC S.A.

Jest autorką raportu „Strategic Facilities Management” dla Polskiej Rady Zarządzania Obiektami (PRFM) oraz współautorką publikacji RICS „Real estate fund, asset and property management: investment services” i „Procurement of Facilities Management”. Jest panelistą i prezenterem  podczas konferencji i wydarzeń branżowych.

Jest coachem biznesowym oraz mentorem m.in. w programie Top Woman in Real Estate i indywidualnie. Seweryna skupia się na swoim ciągłym profesjonalnym rozwoju i edukacji.

Tomek Kwiatkowski
Senior consultant, Westbridge Advisory

Tomek Kwiatkowski dołączył do zespołu Westbridge Advisory. Jako senior consultant będzie odpowiedzialny za rozwój biznesu w polsce i CEE.

Tomek Kwiatkowski przez wiele lat rozwijał struktury sprzedażowe dla takich firm jak Hochtief FM, Vinci Facilities i Virtual Power Plant. Od wielu lat jest aktywnym członkiem IFMA Polska, od niedawna współtworzy struktury Corenet Polska oraz jest współautorem kursu dla facility managerów we współpracy z Polską Federacją Rynku Nieruchomości. Jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego oraz Warszawskiego.

Jakub Bartoszek
Unit Facility Manager, IKEA Retail Polska

Do roli osoby zarządzającej obszarem Facility Management w sklepie IKEA Lublin oraz galerii handlowej Skende powrócił w czerwcu 2024 roku. Wcześniej jako Lider autorskiego projektu „Energy Saving” przez prawie 1,5 roku był zaangażowany w poprawę efektywności energetycznej obiektów IKEA Retail w Polsce. Oprócz doświadczenia w obsłudze wielkopowierzchniowych obiektów handlowych, miał okazję przejść przez proces inwestycyjny dużego obiektu służby zdrowia, najpierw jako wykonawca, następnie jako inwestor, a na końcu jako osoba odpowiedzialna za utrzymanie techniczne. Absolwent Politechniki Lubelskiej na kierunku Inżynieria Środowiska w specjalizacji "Ogrzewnictwo, Wentylacja i Klimatyzacja".

Dariusz Stańczak,
Energy Efficiency Manager, Orange Polska

Od 15 lat związany jestem z branżą energetyczną. Promuję ideę optymalnego wykorzystania energii. Optymalnie znaczny efektywnie, zielono i elastycznie. Autor bloga www.optimumenergii.pl poświęconego elastyczności i efektywności energetycznej. Uczestnik wielu konferencji jako prelegent i panelista.

Joanna Kowalska-Szymczak
założycielka i CEO EBRU Capital

Założycielka i CEO EBRU Capital, polskiej firmy zarządzającej aktywami, prowadzącej modernizację ikonicznego biurowca Metropolitan Warszawa. Wieloletnia ekspertka w obszarze inwestowania i zarządzania najwyższej klasy aktywami nieruchomościowymi dla międzynarodowych funduszy instytucjonalnych, family offices oraz inwestorów prywatnych w Polsce m.in. Morgan Stanley Real Estate Investing, PineBridge Benson Elliot, Starwood Capital Group. 

W latach 2016-2022 współtwórczyni firmy Syrena Real Estate, lokalnego inwestora, asset i property managera w sektorze biurowym i PRS (mieszkania na wynajem). 

Wcześniej dyrektor odpowiedzialna za inwestycje i asset management w JV utworzonym przez Kulczyk Investments ze spółką deweloperską Silverstein Properties, która doprowadziła do odbudowy nowojorskiego Word Trade Center. 

Karierę zawodową rozpoczęła w 2000 roku w DTZ (obecnie Cushman & Wakefield), gdzie od 2009 kierowała zespołem doradztwa inwestycyjnego i deweloperskiego we wszystkich sektorach rynku nieruchomości w Polsce. 

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Sheffield Hallam University, w 2005 roku została przyjęta do wiodącej globalnej organizacji zawodowej Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS). Mecenaska Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.

Piotr Hałoń
Lider Grupy Energy, Deloitte

Piotr jako Partner Associate w Deloitte odpowiada za rozwój branżowych działań biznesowych i strategicznych, w tym kompetencji, portfolio usług i produktów dla klientów w obszarze Energy, Resources & Industrials.

Ma kilkunastoletnie doświadczenie w sektorze energetycznym i posiada gruntowną wiedzę handlową oraz techniczną nt. funkcjonowania rynków, produktów oraz kontraktacji mediów energetycznych. Certyfikowany makler Towarowej Giełdy Energii, który wprowadzał zróżnicowane modele zarządzania strategią, realizował projekty z zakresu sprzedaży i wsparcia, marketingu, restrukturyzacji oraz akwizycji. Odpowiadał za rozwoju portfela produktowego ukierunkowanego głównie na odnawialne źródła energii, efektywność energetyczną i dekarbonizację.

Piotr jest również biegły w obszarze sprzedaży. Kierował zespołami B2B i B2C w branży energetycznej.

Jakub Wiech
Redaktor naczelny serwisu Energetyka24.

Zajmuje się tematyką bezpieczeństwa energetycznego oraz polityki klimatycznej.

Laureat nagrody Studencki Nobel w kategorii Dziennikarstwo i Literatura, zdobywca nagrody w konkursie Platynowe Megawaty za najlepszą publikację o rynku energii elektrycznej oraz nagrody Dobry Dziennikarz 2021.

Nominowany w konkursie MediaTory oraz do nagrody Grand Press w kategorii Dziennikarstwo Specjalistyczne.

Stypendysta James S. Denton Transatlantic Fellowship. Autor książek „Energiewende. Nowe niemieckie imperium” oraz „Globalne ocieplenie. Podręcznik dla Zielonej Prawicy”.

13- 14 maja KRAKÓW

Program konferencji

Wszystko o energii

1 Dzień (13 maja) Energia

08:30 - 09:00
REJESTRACJA UCZESTNIKÓW

Zapraszamy do rejestracji i na poranna kawę!

Krzysztof Kogut
redaktor naczelny magazynu Obiekty
09:00 - 09:10
Jak i po co szkolić energy managerów?

Energy management to dyscyplina wymagająca ciągłego kształcenia, uzupełniania wiedzy oraz poszerzania horyzontów. W świadomych organizacjach rozwój tej funkcji będzie odgrywać kluczową rolę, ponieważ ma bezpośredni wpływ na zapewnienie konkurencyjności oraz obniżanie kosztów produkcji.

Dariusz Stańczak
09:10 - 09:30
Case study - PPA - czy było warto? Jak wnioski warto przyjąć na kolejną generację? Jak kształtować będą się ceny energii w kolejnych latach?

PPA to model przyszłości i jedna z waznych odpowiedzi

czekamy na potwierdzenie prowadzącego
09:30 - 10:00
Syndrom Trumpa - czy krok wstecz, to krok do przodu? Dekarbonizacja a zużycie energii - zrozumieć zależność wyzwalając się od denializmu i green washingu.

Panel poświęcony będzie analizie wpływu polityki klimatycznej na dekarbonizację oraz zużycie energii. Czy cofnięcie się z ambitnych założeń może przynieść długofalowe korzyści? Eksperci omówią tę zależność, starając się zrozumieć realne wyzwania i możliwości, uwalniając debatę od denializmu i greenwashingu.

Jakub Wiech
10:00 - 10:30
Dyskusja: Strategie zakupów i kontraktowania energii w Polsce na kolejne 3 lata.

Podczas panelu eksperci omówią kluczowe strategie zakupów i kontraktowania energii w Polsce, uwzględniając dynamiczne zmiany na rynku oraz prognozy cenowe. Jakie modele kontraktów będą najbardziej opłacalne? Jak zabezpieczyć się przed wahaniami cen energii? Uczestnicy poznają najlepsze praktyki oraz przewidywane trendy na najbliższe trzy lata, co pomoże w podejmowaniu świadomych decyzji zakupowych.

Tomasz Kwiatkowski
10:30 - 11:00
Przerwa kawowa
Speaker
11:00 - 11:25
Decision making - raportowanie, dane, analityka i wnioskowanie a decyzyjność. Jak energy manager powinien wpływać na strategiczne decyzje swojej organizacji w obszarze energii?

Panel poświęcony będzie roli danych i analityki w procesie podejmowania decyzji strategicznych w obszarze energii. Jak skutecznie raportować i interpretować dane, aby wspierały one decyzyjność na najwyższym szczeblu? Uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób energy manager może efektywnie wpływać na strategiczne decyzje swojej organizacji, wykorzystując nowoczesne narzędzia analityczne oraz umiejętne wnioskowanie.

Michał Witczak
11:25 - 12:00
Energetyczne case study - poznaj ścieżkę dekarbonizacji lidera z rynku

Podczas tego panelu poznasz krok po kroku strategię lidera rynkowego, który z sukcesem realizuje ambitne cele związane z redukcją emisji. Przeanalizujemy konkretne działania, wyzwania oraz osiągnięte rezultaty, aby zainspirować do wdrażania efektywnych rozwiązań w zarządzaniu energią i zrównoważonym rozwoju

Joanna Kowalska-Szymczak
12:00 - 12:40
Dyskusja: zielone finansowanie, kredyty, refinansowanie, wyceny - jakie cele z punktu widzenia CFO musi realizować nowoczesny dział energy management?

Jak zielone finansowanie wpływa na strategię finansową organizacji? Panel skupi się na wyzwaniach i możliwościach związanych z kredytami, refinansowaniem oraz wycenami projektów energetycznych. Eksperci omówią, jakie cele finansowe musi realizować nowoczesny dział energy management z perspektywy CFO, aby wspierać zrównoważony rozwój oraz optymalizować koszty energii.

Jakub Wiech
12:40 - 13:00
Lunch
13:50 - 14:10
Zazielenianie portfela energeytcznego - strategie.OZE a nakłady inwestycyjne - budować OZE czy kupować zieloną energię?

Jak skutecznie dekarbonizować portfel energetyczny? Podczas panelu omówimy różne strategie zazieleniania: budowę własnych źródeł OZE czy zakup zielonej energii na rynku. Eksperci przeanalizują nakłady inwestycyjne, ryzyka oraz korzyści związane z każdą z opcji, pomagając w wyborze optymalnej strategii dostosowanej do potrzeb organizacji.

czekamy na potwierdzenie prowadzącego
14:10 - 14:30
Outsourcing usług doradztwa energtycznego - z kim, kiedy i dlaczego? Dlaczego kompetencje property i asset managera to dziś za mało?

Czy kompetencje property i asset managera wystarczą do efektywnego zarządzania energią? Panel poświęcony będzie roli wyspecjalizowanego doradztwa energetycznego w optymalizacji kosztów oraz strategii dekarbonizacji. Eksperci omówią, kiedy warto zdecydować się na outsourcing tych usług, jak wybrać odpowiedniego partnera oraz jakie korzyści może to przynieść organizacji, w tym podniesienie efektywności energetycznej i przewagę konkurencyjną.

czekamy na potwierdzenie prowadzącego
14:30 - 15:00
Dyskusja: Co po umowach PPA - czyli strategie energy managerów na kolejne lata.

W trakcie tego panelu eksperci z branży energetycznej podejmą kluczowe pytania dotyczące przyszłości umów PPA (Power Purchase Agreements). Wspólnie zastanowimy się, jakie wyzwania i szanse czekają na menedżerów energii w kontekście dynamicznych zmian na rynku, transformacji energetycznej oraz rosnących wymagań ESG. Dyskusja będzie okazją do wymiany doświadczeń, analizy trendów oraz wskazania konkretnych rozwiązań, które mogą kształtować strategie firm w nadchodzących latach. To must-have dla wszystkich, którzy chcą być o krok przed zmianami w energetyce!

Piotr Hałoń
15:00 - 15:35
WARSZTATY: Dobrze przygotowany przetarg

Warsztaty „Dobrze przygotowany przetarg” to praktyczne spotkanie dla wszystkich, którzy chcą poznać najlepsze praktyki w organizacji i prowadzeniu przetargów w branży energetycznej. Uczestnicy dowiedzą się, jak przygotować przejrzystą i efektywną dokumentację, uniknąć pułapek prawnych oraz wybrać ofertę, która najlepiej odpowiada potrzebom ich firmy. To idealna okazja, by zdobyć wiedzę, która przełoży się na realne oszczędności i sukcesy w przyszłych przetargach.

Zawartość warsztatów:
Etapy przygotowania przetargu: od analizy potrzeb po definiowanie wymagań technicznych i prawnych.
Kluczowe elementy dokumentacji przetargowej: jak uniknąć błędów i niejasności.
Kryteria oceny ofert: jak wybrać najlepsze rozwiązanie, uwzględniając aspekty jakościowe, cenowe i środowiskowe.
Case study: analiza udanych i nieudanych przetargów z branży energetycznej.
Praktyczne narzędzia: szablony dokumentów, checklisty i wskazówki od ekspertów.

czekamy na potwierdzenie prowadzącego
15:35 - 16:10
WARSZTATY: Magazyny energii a KPO - brakujący element wirtualnych elektrowni

Warsztaty „Magazyny energii a KPO – brakujący element wirtualnych elektrowni” to praktyczne spotkanie dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć, jak magazyny energii mogą stać się kluczowym elementem transformacji energetycznej. Uczestnicy dowiedzą się, jak wykorzystać środki z Krajowego Planu Odbudowy, zintegrować magazyny z wirtualnymi elektrowniami oraz pokonać bariery techniczne i prawne. To niepowtarzalna okazja, by zdobyć wiedzę, która pomoże w budowaniu nowoczesnych, stabilnych i efektywnych systemów energetycznych.

Zawartość warsztatów:
Rola magazynów energii w systemie elektroenergetycznym: jak wpływają na stabilność i elastyczność sieci.
Krajowy Plan Odbudowy (KPO) a rozwój magazynów energii: dostępne fundusze, wymagania i korzyści.
Wirtualne elektrownie (VE): jak magazyny energii stają się ich kluczowym elementem.
Studium przypadków: przykłady wdrożeń magazynów energii w Polsce i Europie.
Praktyczne aspekty integracji: techniczne, prawne i ekonomiczne wyzwania oraz rozwiązania.

czekamy na potwierdzenie prowadzącego
18:00 - 22:00
Impreza wieczorna

Do zobaczenia podczas integracji!

2 Dzień (14 maja) Perspektywy

09:45 - 10:00
Powitanie dnia drugiego

Dowiedz się jak będzie przebiegać drugi dzień konferencji

Krzysztof Kogut
10:00 - 10:30
Energia w obiektach sieciowych - case study. Tylko portfele 100+ adresów lub punktów poboru energii

Eksperci przedstawią innowacyjne rozwiązania dla portfeli nieruchomości z ponad 100 adresami lub punktami poboru energii. Dowiesz się, jak nowoczesne systemy monitoringu, analityka i zaawansowane technologie optymalizują zużycie energii oraz redukują koszty operacyjne. Prelegenci zaprezentują studium przypadku oparte na najnowszych badaniach, pokazując integrację danych i systemów pomiarowych w podejmowaniu strategicznych decyzji. Panel skierowany jest do właścicieli, zarządców i inwestorów, którzy chcą zwiększyć wartość aktywów i poprawić efektywność operacyjną.

Magdalena Hilgner
10:30 - 11:00
Panel dyskusyjny: magazynowanie energii - techniczne aspekty budowania setupu zasilania

W obliczu rosnącego znaczenia odnawialnych źródeł energii oraz konieczności zapewnienia niezawodności zasilania w obiektach komercyjnych i przemysłowych, magazynowanie energii staje się kluczowym elementem nowoczesnych systemów energetycznych. W trakcie panelu omówione zostaną techniczne aspekty projektowania i wdrażania infrastruktury do magazynowania energii – od doboru odpowiednich technologii (baterie litowo-jonowe, LFP, flow batteries) po integrację z instalacjami PV oraz systemami zarządzania energią (EMS). Eksperci podzielą się także doświadczeniami z wdrażania takich rozwiązań w praktyce, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów bezpieczeństwa, skalowalności i efektywności ekonomicznej. Dyskusja pozwoli lepiej zrozumieć, jak efektywnie zaprojektować system zasilania z elementem magazynowania, który spełni wymagania nowoczesnych obiektów infrastrukturalnych i przemysłowych.

Dariusz Stańczak
11:00 - 11:20
Rola energy leadera w integracji polityki  energetycznej na portfelu obiektów. Energy Saving w IKEA – Metody pracy z efektywnością energetyczną i redukcją śladu węglowego w spółce IKEA Retail.

W dobie transformacji energetycznej, rola Energy Leadera nabiera strategicznego znaczenia – zwłaszcza w dużych organizacjach posiadających rozbudowaną sieć obiektów. Na przykładzie IKEA Retail przedstawione zostaną konkretne metody i narzędzia wykorzystywane do poprawy efektywności energetycznej, optymalizacji zużycia zasobów oraz wdrażania rozwiązań służących redukcji śladu węglowego. Prezentacja pokaże, jak zintegrowana polityka energetyczna może wspierać cele zrównoważonego rozwoju firmy, a także jaką rolę w tym procesie odgrywa lider energetyczny – jako koordynator działań, inicjator zmian i łącznik pomiędzy działami operacyjnymi, technicznymi i zarządczymi.

Jakub Bartoszek
11:20 - 11:40
Technologia monitorowania zużycia energii - SaaS czy własne narzędzia do monitorowania.

Poznaj porównanie modeli SaaS i dedykowanych rozwiązań własnych pod kątem kosztów, elastyczności, bezpieczeństwa danych i integracji z infrastrukturą IT. Dowiedz się, jak wybrać najlepsze narzędzie, by zoptymalizować zużycie energii, obniżyć koszty i zwiększyć efektywność operacyjną. Dołącz do dyskusji, która pomoże Ci podejmować świadome decyzje oparte na najnowszych badaniach naukowych.

Tomasz Kiebus
11:40 - 12:10
Case study - logistyczny portfel nieruchomości a ESG - 500 000+ tys. metrów kwadratowych

Poznaj studium przypadku wdrożenia zasad ESG w portfelu logistycznym obejmującym ponad 500 000 m². Dowiedz się, jak zrównoważony rozwój wpływa na efektywność operacyjną, wartość nieruchomości i konkurencyjność na rynku. Dołącz do dyskusji, która opiera się na najnowszych badaniach naukowych i praktycznych rozwiązaniach, by podejmować świadome decyzje strategiczne

czekamy na potwierdzenie prowadzącego
12:10 - 12:40
Przerwa kawowa
12:40 - 13:20
WARSZTATY: Podstawy elastyczności energetycznej

Elastyczność energetyczna to zdolność do dostosowywania zużycia energii w czasie w odpowiedzi na sygnały z rynku lub potrzeby systemu elektroenergetycznego. Wydarzenie ma na celu wprowadzenie uczestników w podstawowe pojęcia związane z elastycznością odbioru energii, jej znaczeniem w kontekście transformacji energetycznej oraz możliwościami technicznymi i organizacyjnymi wdrożenia takich rozwiązań w obiektach komercyjnych i przemysłowych. Omówione zostaną przykłady zastosowań (np. DSR – Demand Side Response), modele współpracy z operatorami systemów energetycznych oraz korzyści – zarówno ekonomiczne, jak i środowiskowe – wynikające z aktywnego zarządzania zużyciem energii.

Grzegorz Nowaczewski
13:20 - 14:00
WARSZTATY: Energy Saving Project Leader - jak odnaleźć się w roli?

SALA 1.
Warsztaty skierowane są do osób pełniących lub przygotowujących się do roli lidera projektów energetycznych w organizacjach. Uczestnicy dowiedzą się, jak skutecznie zarządzać inicjatywami oszczędzania energii – od identyfikacji potencjału optymalizacji, przez dobór odpowiednich technologii, po koordynację zespołów i komunikację z interesariuszami. Szczególny nacisk zostanie położony na kompetencje miękkie, zarządzanie zmianą, analizę danych oraz tworzenie planów wdrożeniowych i monitoringu efektów. Warsztat pozwoli lepiej zrozumieć, jak łączyć wiedzę techniczną z umiejętnościami liderskimi, aby realnie wpływać na wyniki energetyczne firmy i wspierać cele zrównoważonego rozwoju.

Jakub Bartoszek
13:20 - 14:00
WARSZTATY: Rozliczanie kosztów wspólnych wg RICS

SALA 2.
Warsztaty poświęcone będą zasadom rozliczania kosztów wspólnych zgodnie z międzynarodowym standardem RICS (Royal Institution of Chartered Surveyors) – Service Charge Code. Uczestnicy poznają kluczowe założenia dokumentu, najlepsze praktyki w zakresie alokacji kosztów oraz sposoby budowania przejrzystych i sprawiedliwych modeli rozliczeniowych między właścicielem a najemcami. Warsztat będzie oparty na przykładach z rynku i pozwoli na praktyczne przećwiczenie typowych wyzwań – od klasyfikacji kosztów, przez ich kategoryzację (CAPEX/OPEX), aż po raportowanie i audyt. Spotkanie skierowane jest do zarządców nieruchomości komercyjnych, właścicieli portfeli i specjalistów ds. najmu, którzy chcą wdrożyć zgodność z międzynarodowymi standardami i zwiększyć zaufanie interesariuszy.

Seweryna Afanasjew
13:20 - 14:00
WARSZTATY: Przygotowanie do umów PPA

SALA 3.
Warsztaty mają na celu przygotowanie uczestników do procesu zawierania umów typu PPA (Power Purchase Agreement), które stają się kluczowym narzędziem pozyskiwania zielonej energii w sposób przewidywalny i opłacalny. Omówione zostaną podstawowe modele PPA (on-site, off-site, sleeved), struktura kontraktów, ryzyka prawne i finansowe, a także elementy analizy opłacalności i wpływu na strategię ESG. Uczestnicy dowiedzą się, jak przygotować organizację do wdrożenia PPA – od strony operacyjnej, regulacyjnej i technicznej – oraz jak współpracować z deweloperami OZE i doradcami prawnymi. Warsztat kierowany jest do przedstawicieli firm zarządzających portfelami nieruchomości, zakupów energii, ESG oraz działów prawnych i finansowych.

Tomasz Kwiatkowski
15:20 - 15:30
Zakończenie

Oficjalne zakończenie konferencji

15:30 - 16:00
Lunch

Zapraszamy na poczęstunek

Tutaj się spotykamy:

Do zobaczenia w Krakowie!

HOST PARTNER - Nowy Styl
Office  Inspiration center - Nowy Styl, Kraków

Budynek Office Inspiration Centre został stworzony przez renomowane krakowskie biuro architektoniczne DDJM. Projekt opracowali założyciele pracowni – Marek Dunikowski i Jarosław Kutniowski. Architektura Office Inspiration Centre charakteryzuje się prostotą, która sprzyja elastycznej aranżacji wnętrz. 

Workshop areas i otoczenie

Wszystkie trzy piętra budynku to otwarte przestrzenie, zorganizowane wokół centralnego punktu – klatki schodowej, która łączy i integruje poszczególne strefy. Regularna forma bryły oraz unikalna konstrukcja z prefabrykowanego białego betonu, kontrastującego z ciemnym drewnem na ścianach, w harmonijnym otoczeniu zieleni, sprawiają, że budynek jest zarówno charakterystyczny, jak i emanuje solidnym wizerunkiem

FAQs

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique.

Ile oszczędności może przynieść energy management?

Efektywne zarządzanie energią może przynieść oszczędności na poziomie od 10% do 30% rocznych wydatków energetycznych w jednostkach budżetowych.

Ile czasu trzeba, by wyszkolić energy managera?

Wstępne szkolenie energy managera może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od poziomu zaawansowania i specyfiki jednostki. Długoterminowe doskonalenie zawodowe może obejmować kursy specjalistyczne, uczestnictwo w konferencjach oraz ciągłe aktualizowanie wiedzy.

Jak uzyskać wiedzę o zarządzaniu energią i uzyskać personel w administracji publicznej?

Wiedzę o zarządzaniu energią można uzyskać poprzez udział w dedykowanych szkoleniach, kursach i warsztatach, które oferują zarówno teoretyczne podstawy, jak i praktyczne umiejętności. Rekrutacja personelu może odbywać się poprzez ogłoszenia w specjalistycznych portalach pracy, współpracę z uczelniami technicznymi lub agencjami doradztwa personalnego.

Jak powinna wyglądać współpraca EM w jednostkach budżetowych?

Energy manager powinien współpracować z innymi działami, takimi jak dział inwestycji, dział techniczny, dział finansowy oraz zarządzający obiektami. Kluczowa jest regularna komunikacja, wspólne planowanie działań i strategiczne podejście do realizacji celów energetycznych.

W jaki sposób Energy Manager powinien raportować stan prac dla burmistrzów i dla rad, bądź jednostek decyzyjnych?

Energy manager powinien regularnie raportować, najlepiej kwartalnie, przedstawiając dane dotyczące zużycia energii, osiągniętych oszczędności, realizacji planów optymalizacyjnych oraz ewentualnych problemów i proponowanych rozwiązań. Raporty powinny być zwięzłe, zrozumiałe i oparte na wiarygodnych danych.

Kto powinien wziąć udział w tym szkoleniu - kogo warto szkolić w tej dziedzinie?

Szkolenie jest dedykowane przede wszystkim osobom zajmującym się zarządzaniem zasobami energetycznymi w jednostkach samorządowych, pracownikom działów inwestycyjnych, technicznych oraz osobom odpowiedzialnym za planowanie i realizację projektów modernizacyjnych. Powinny wziąć w nim udział osoby, które mają już podstawową wiedzę na temat zarządzania energią i są gotowe do pogłębiania swoich kompetencji.

Ile kosztuje energy manager?

Koszt zatrudnienia energy managera zależy od wielkości i specyfiki jednostki, ale średnie wynagrodzenie na takim stanowisku w Polsce wynosi od 8,000 do 12,000 PLN brutto miesięcznie. Koszty mogą wzrosnąć, jeśli uwzględnimy szkolenia, narzędzia do monitorowania zużycia energii i inne zasoby niezbędne do efektywnego zarządzania energią.

Czy kompetencje EM są dostępne na rynku?

Tak, kompetencje energy managerów są dostępne na rynku, choć popyt na wyspecjalizowanych specjalistów rośnie. Można znaleźć zarówno gotowych do pracy specjalistów, jak i kandydatów, którzy mogą być odpowiednio przeszkoleni w ramach specjalistycznych kursów.

Jaki procent oszczędności przynosi zarządzanie energią?

Zarządzanie energią może przynieść oszczędności w przedziale 10% do 30% w zależności od skali jednostki i stanu jej infrastruktury energetycznej.

Jak koordynować działania zarządców obiektów?

Koordynacja powinna obejmować regularne spotkania, wspólne ustalanie celów, wyznaczanie priorytetów i harmonogramów działań oraz monitorowanie postępów. Energy manager powinien pełnić rolę lidera, zapewniając spójność działań wszystkich zaangażowanych stron.

Ile czasu trzeba na budowę strategii optymalizacyjnej i jej egzekucje?

Opracowanie strategii optymalizacyjnej może zająć od 3 do 6 miesięcy, natomiast pełna egzekucja strategii może potrwać od roku do kilku lat, w zależności od skali działań i dostępności zasobów.

Czy EM musi być inżynierem, czy też sprawnym managerem?

Energy manager może być zarówno inżynierem, jak i sprawnym managerem. Kluczowe jest posiadanie zarówno umiejętności technicznych, jak i zdolności do zarządzania projektami, koordynowania działań i komunikowania się z różnymi interesariuszami.

W jakim trybie warto szkolić swoją jednostkę energy management?

Najlepszym trybem szkolenia jest kombinacja szkoleń teoretycznych i praktycznych warsztatów, które mogą być realizowane zarówno stacjonarnie, jak i online. Warto także rozważyć mentoring lub współpracę z doświadczonymi energy managerami, którzy mogą pomóc w opracowaniu i wdrożeniu strategii optymalizacyjnej.

Still have questions?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Zamów nocleg w specjalnej cenie!

Q Hotel Kraków
Radzikowskiego 142
31-342 Kraków

Obiekty Navigator 2025

Zamów bilet już dziś!

Sprzedaż biletów do wyczerpania puli 90 biletów

Bilety NAVIGATOR 2025

Udział stacjonarny
1950 zł
1800
+ 23% VAT  |  2214,00 zł brutto
1300 zł +23% VAT
PRZEDSPRZEDAŻ
15 marca
1550 zł +23% VAT
I PULA
do 31 marca
1650 zł +23% VAT
II PULA
do 16 kwietnia
1800 zł +23% VAT
III PULA
do 5 maja
1950 zł +23% VAT
FINAŁ
do 13 maja
ZAMÓW BILET
1
Załóż konto
Wybierz bilet
2
Zapłać
3
Wypełnij dane

Czy chcesz założyć konto na portalu Obiekty?
Konto zostanie utworzone automatycznie na podstawie podanego adresu email .

Zamów bilet z fakturą Pro-forma
1
Wypełnij dane
2
Opłać fakturę
3
Wypełnij bilet

Wypełnij dane do faktury

Wypełnij dane uczestnika

Dziękujemy! Faktura proforma zostanie wysłana na podany adres email.
Oops! Something went wrong while submitting the form.
udział w wydarzeniu
materiały konferencyjne
udział w warsztatach
lunche i przerwy kawowe
wspaniała integracja w Krakowie!
bezpłatny dostęp do magazynu Obiekty na 12 miesięcy
PRZEDSPRZEDAŻ
Kontakt

Nasz zespół

REDAKCJA
Krzysztof Kogut
Redaktor naczelny
krzysztof.kogut@obiekty.org
+48 608 852 900
REDAKCJA
Sylwia Łysak
Redaktor prowadząca
sylwia.lysak@obiekty.​org
+48 571 024 220
REDAKCJA PORTALU
Alicja Preus-Kogut
Head of Research & Content
alicja.preus@obiekty.org
+48 515 724 371
ROZWÓJ
Bartłomiej Jęchorek
Partner ds. rozwoju biznesu
bartek.jechorek@obiekty.org
+48 537 257 899
PARTNERSTWO
Sebastian Pierzgalski
Partner ds. relacji biznesowych
sebastian.pierzgalski@obiekty.org
+48 537 254 940